Atsirado galimybė palyginti du mikro masalams skirtus spiningus, kurie Japonijoje naudojami Rock fishing stiliaus žvejybai. Tai Graphiteleader Calzante EX GOCAXS 732UL-T ir Major Craft Solpara SPS T732M. Šie abu spiningai yra tokio pat ilgio 7,3’(2.21m), UL klasės ir Tubular tipo, t.y. ištiso blanko be įklijuotos viršūnės.
Jų pagrindiniai parametrai yra:

Graphiteleader Calzante EX GOCAXS 732UL
Svoris: 90gr.
Akcija: Fast (greitas)
Užmetimo ribos: 0,6 – 8gr.

Rinkos kaina: apie 500 Lt

Major Craft Solpara SPS T732M
Svoris: 88gr.
Akcija: Regular -Fast (vidutiniškai greitas)
Užmetimo ribos: 0,5 – 7gr.

Rinkos kaina apie 300 Lt.

Spiningų išvaizda.
Tik paėmus šiuos spiningus į ranką iškart matomi akivaizdūs skirtumai. Pradedant nuo rankenos. Solpara rankena yra 10 cm ilgesnė. Spiningų galūnės taip pat skiriasi, Solpara galūnė nėra nudažyta balta spalva, kas dabar yra labai populiaru daryti su UL klasės džiginiais kotais. Skiriasi ir žiedai. Solpara apginkluota nerūd. plieno Fuji žiedas su Alconite keramika, o Calzante EX su Fuji K serijos žiedais ir SIC keramika.  Abiejų spiningų ritės laikikliai taip pat Fuji gamybos.

Spiningų akcijos

Spiningai horizontalioje padėtyje, apkrauti 28gr. Aškiai matosi, kad Calzante EX  jautriau sureguoja į svorį, lyginant su Solpara

Svoris 28gr. kampas 45 laipsniai.

Svoris 120gr. horizontalioje padėtyje

Svoris 120gr. kampas 45 laipsniai.

Testavimas

Šie spiningai keliavo su manimi prie vandens. Buvo pasirinktas Lampėdžių tvenkinys, kuriame gruntas ganėtinai kietas ir puikiai galima bus patikrinti koto jautrumą(sensoriką).  Abiems spiningams naudoju Duel 8x #0.6 valą ir Daiwa Exceler 1500 ritę.
Pirmiausiai testuoju Calzante EX. Pirmas svoris dedamas 2gr. švinukas. Galūnė švelniai parodo švino atsitrenkimą į dugną, bet apie dugno jautimą į ranką nėra ko svajoti. Dedu 3gr. – tik išraiškinga galūnės indikacija. Dedu 4gr. – labai gera galūnės indikacija ir kartkartėmis jau jaučiamas švelnus trinktelėjimas į ranką. Dugnas jaučiamas ne visada, priklausomai į kokią dugno struktūrą pataiko švinukas. Dedu 5gr – galūnė dirba puikiai, į ranka jaučiasi irgi neblogai. 6gr-išvis puiku.
Toliau seka spiningas Solpara. Pirmas svoris dedamas 2gr. švinukas. Galūnė praktiškai nerodo dugno. Jį matome tik valo pagalba. Dedu 3gr. – švelni galūnės indikacija. Dedu 4gr. – gera galūnės indikacija, bet skambumo nulis. Dedu 5gr – galūnė dirba puikiai, bet į ranka jaučiasi ne visada. Dedu 6gr- galūnė indikuoja puikiai ir ties 6gr. jau atsiranda koto skambumas.
Spiningo jautrumas labai priklauso nuo tvenkinio dugno. Tai ką man pavyko pajausti Lampėdžių tvenkinio dugne, nereiškia, kad pavyks pajausti kitame tvenkinyje su kitokiu dugnu.

Taigi išvadas darykite patys, ar verta mokėti daugiau ir pirkti jautresne Calzante EX ar Jūsų poreikius pilnai tenkis pigenė Solpara.

Patiko (0)

Rodyk draugams